MAP rozvoje vzdělávání II
pro území ORP Moravská Třebová

“Pomozme dětem najít samy sebe...”

9. 10. 2019 Kufry plné pomůcek

Předvedení a seznámení s obsahem metodických kufrů a praktického využití ve výuce v rámci setkání pracovních skupin.

Kdy: 9.10.2019 od 15 hodin

Kde: ZŠ Kostelní nám. 21, Moravská Třebová (2. patro, fyzikální učebna)

Víme, že

vzdělávání s činnostním a praktickým charakterem a uplatněním odpovídajících metod motivuje žáky k dalšímu učení, vede je k poznání a pomáhá jim hledat, objevovat, tvořit a nalézat vhodnou cestu řešení problémů.

Kufry plné tematických knih a pomůcek, které vás mohou inspirovat, jsou již připraveny putovat mezi školami a školkami. Jsou určeny především pro děti a žáky MŠ a 1. stupně ZŠ v území ORP Moravská Třebová. Mohou je ale využít všechny instituce a centra neformálního i zájmového vzdělávání. 

Součástí putovního kufru jsou publikace s kvalitním literárním a výtvarným zpracováním, včetně pomůcek a metodických materiálů pro učitele. Mezi tématy, které si pedagogové navrhli, se objevuje například cestování po světě, přírodověda s důrazem na objevování např. pomocí strereomikroskopu nebo programování robotických hraček. Přiložené metodické postupy a pracovní listy jsou vybrány tak, aby rozvíjely základní gramotnosti žáků napříč předměty.

Čtenářská, matematická a digitální gramotnost napříč předměty!

„Sdílíme, rozvíjíme a měníme. Přidejte se…“

Kufr Člověk a jeho svět I.

Obsah:

 • Knihy

Velká kniha mořské havěti (), Velká kniha drobné havěti – brouci, mouchy, žížaly a jiné potvůrky (), Co se skrývá pod zemí (Ch. Guillainová a Y Zommer), Animaliun (), Animalium – kniha her (K. Scottová), Botanicum (), Příběh života – evoluce ( F. Munroová a R. Symonsová),

 • Metodické materiály a pracovní listy

Kufr Člověk a jeho svět II.

Obsah:

 • Knihy

MAPY- Atlas světa, jaký svět ještě neviděl (A. a D. Mizielińští 2 ks), To jsou Benátky, To je New York, To je Mnichov, To je Londýn, To je Řím, To je Paříž, To je Řecko, To je Izrael, To je Austrálie (knihy M. Šaška)

 • Metodické materiály a pracovní listy

Kufr Člověk a jeho svět III.

Obsah:

 • Pomůcky

3D Mikroskop s kamerou, případně monitor, 10 ks kelímek s lupou

 • Metodické materiály a pracovní listy

  Kufr Čtenářské dílny 2 ks

 • Knihy

Dárce (L. Lowryová) 2 ks, Strom (J. Pascoe) 1 ks, Spočítej hvězdy (L. Lowryová) 2 ks, Ztracení v čase (P. Braunová) 2 ks, Uzly a pomeranče (I. Procházková) 2 ks, H.U.S. Hus úplně světovej (K. Smolíková) 2 ks, Dům doktora Fišera (P. Braunová) 2 ks, Deníky Ondřeje Sekory (O. Sekora) 1 ks, Zuza v zahradách (J. Šrámková) 5 ks, Kam až smí smích (A. Neborová, R. Malý) 5 ks, Zachráněné Vánoce (L. Rožnovská), 5 ks, Atlas strašidel (D. Krolupperová) 5 ks, Běž, chlapče, běž (U. Orlev) 2 ks, Zločin na Starém Městě pražském (D. Krolupperová) 2 ks.

 • Metodické materiály a pracovní listy

Kufr Ozoboti

 • Pomůcky

Ozobot Bit 10 ks, mapy Moravské Třebové, Jevíčka

 • Metodické materiály a pracovní listy

 

Kufr Robotické hračky v MŠ a Ferda

 • Pomůcky

Stavebnice Robot Mouse 2 ks, Ferda a jeho mouchy, 2 ks knih

 • Metodické materiály a pracovní listy

Svoji účast na akci potvrďte zde

Pozvánka

 

 

 

Aktuality

Spolupracujeme